Jaitsi

Distantzia

3,56 km

Desnibel positiboa

1 m

Zailtasun maila

Erraza

Desnibel negatiboa

1 m

Gehieneko garaiera

4 m

Trailrank

17

Gutxieneko garaiera

3 m

Ibilbide mota

Norabide bakarra
  • argazkia Rrugës për tek kanali i dytë
  • argazkia Kanali i dytë i komunikimit me detin

Iraupena

22 minutu

Koordenatuak

17

Noiz igoa

12 de mayo de 2018

Noiz egina

mayo 2018
Izan zaitez lehena txalotzen
Elkarbanatu
-
-
4 m
3 m
3,56 km

Ikusita 36 aldiz, jaitsita 1 aldiz

Nondik gertu: Mizë, Fier (Albania)

Nga kanali i parë mund të vazhdojmë më te për tek kanali i dytë i komunikimit të lagunës me detin. Ky shteg mund të përshkohet me biçikletë dhe në këmbë në verë dhe vetëm në këmbë në dimër. Rreth 1 orë ecje për të mbërritur në destinacion. Mund të zgjedhim rrugën e pyllit duke përfituar të dëgjojmë shpendët dhe njëkohësisht vëzhgojmë nga laguna e brendshme. Në kthim mund të marrim rrugën tjetër nga ana e lagunës së brendshme në mënyrë që të vëzhgojmë shpendët e ujit.
Argazkia

Rrugës për tek kanali i dytë

Argazkia

Kanali i dytë i komunikimit me detin

Kokapenaren inguruko iritzi eta galderak

    Nahi izanez gero edo ibilbide hau