Denbora mugimenduan  4 ordu 55 minutu

Iraupena  6 ordu 52 minutu

Koordenatuak 2952

Noiz igoa 25 de abril de 2019

Noiz egina abril 2019

-
-
154 m
-11 m
0
4,1
8,2
16,36 km

Ikusita 162 aldiz, jaitsita 14 aldiz

Nondik gertu: els Riells, Catalunya (España)

Etapa molt interessant tot re seguint la costa d'aquesta part final del Massís del Montgrí.
La primera part anem seguin el GR92, passant per la Punta del Milà on hi tenim una molt bona vista de tot el Golf de Roses. Tot aquest primer tram es a traves de corriols a prop de mar on hem d'anar en compte ja que hi ha punts amb caigudes verticals sobre el mar.
A partir de la Punta de Milà continuem per pista fins agafar a l'esquerra un corriol amb forca pedra i desnivell per anar a la Cala Ferriol i Cala Pedrosa, tots aquest trams son corriols semblants.
Un cop sortim de la Cala Pedrosa i arribem a l'Alt de la Pedrosa, tenim l'opció de continuar tot vorejant la costa o fer el que va fer nosaltres que va ser continuar per una ruta planera i estalviar-nos el puja i baixa del tram a prop de la costa.
Abans d'arribar al mirador sobre Les Medes, L'Estartit, La Gola del Ter i la Platja de Pals , travessem el que va ser la Base Loran fins arribar al final on continuem per el seu costat esquerra.
Un cop arribem al mirador agafem per la part alta sense perdre alçada i buscant l'ultima casa que es veu, per entrar a una escala lateral que ens porta al carrer que ens portarà fins a baix el port.
amarre

L'ESCALA 7.45

Port de L'Escala, punt de sortida.
Intersection

DESVIACIÓ

Agafem per la part dreta el GR92
panoramica

VISTA DEL GOLF DE ROSES

panoramica

ILLA MATEUA - GOLF DE ROSES - MONTGO

panoramica

PUNTA DEL FERRO 8.31

Vista de la Illa Mateua, Golf de Roses i Punta de Romani.
Hondartza

CALA MONTGÓ 8.44

Hondartza

CALA MONTGO

Hondartza

CALA MONTGO

panoramica

PUNTA DEL MILÀ 10'02

Vistes des de el cim, on hi ha una bateria de costa per protegir el costat sud del Golf de Roses, projecte inicial de la República.
Waypoint

LA CLOTA 10.54

Hondartza

CALA FERRIOL 11.44

panoramica

LA FORADADA 12.48

panoramica

LA FORADADA

Hondartza

CALA PEDROSA 13.01

Intersection

DESVIACIÓ 13.23

Punt on hi ha l'alternativa al costat esquerra, de passar arran de costa amb els desnivells corresponents o be agafar la ruta mes planera que hem agafat nosaltres.
Waypoint

BASE LORAN

La travessem tot recte fins al final.
Intersection

DESVIACIÓ

Al final del tram asfaltat, agafem el corriol que surt al costat esquerre.
panoramica

MIRADOR 14.11

amarre

L'ESTARTIT 14.35

1 iruzkina

  • argazkia CAMINAIRES DEL TER

    CAMINAIRES DEL TER 26-abr-2019

    Distància ........................ 16,36 km
    Temps total .................... 6:52 h que inclou l'esmorzar i aturades.
    Temps Efectiu ................ 5:44 h
    Velocitat mitjana ............ 2,85 km/h

Nahi izanez gero edo ibilbide hau